Tájékoztatás a tudatos ivóvízhasználatról a nyári hőség idején
Az Érd és Térsége Víziközmű Kft. a rendkívül meleg időjárásra tekintettel ezúton hívja fel a lakosság és a vállalkozások figyelmét a tudatos és takarékos ivóvízhasználat fontosságára.
A nyári időszakban, különösen a tartós hőség idején jelentősen megnövekszik az ivóvízfogyasztás. Az Érd, Diósd, Tárnok, Törökbálint, Sóskút és Pusztazámor településeket ellátó ivóvízrendszer a reggeli és esti órákban időszakosan elérheti, illetve meg is haladhatja a kiszolgáló kapacitásának felső határát.
A legnagyobb terhelés jellemzően a reggeli és esti csúcsidőszakokban jelentkezik, amikor sokan egyidejűleg használnak nagyobb mennyiségű vizet. Tapasztalataink szerint a nyári hónapokban ez különösen reggel 5:00 és 9:00 óra között, valamint este 18:00 és 23:00 óra között jellemző.
Kérjük Tisztelt Felhasználóinkat, hogy a nagy meleg idején fokozott odafigyeléssel használja az ivóvizet, és lehetőség szerint kerülje a nagy mennyiségű, nem alapvető célú vízfelhasználást a csúcsidőszakokban. Ilyen például a kerti locsolás, a medencék feltöltése, az udvarok, járdák vagy gépjárművek ivóvízzel történő mosása.
A közös cél az, hogy az ivóvízrendszer minden háztartás és intézmény számára biztonságosan biztosítani tudja az alapvető vízszükségletet, különösen a legmelegebb napokon.
A tudatos vízhasználat érdekében javasoljuk, hogy aki teheti:
- a locsolást ne a reggeli és esti csúcsidőszakban végezze;
- automata öntözőrendszerét lehetőség szerint este 23:00 óra és reggel 5:00 óra közötti időszakra állítsa be;
- ne egész órára programozza az automata öntözés indítását, mert ez egyszerre nagy terhelést okozhat a hálózaton;
- napközben, alacsonyabb fogyasztású időszakban töltsön fel hordókat vagy tárolókat, amelyekből később is felhasználható a víz;
- lehetőség szerint használjon saját kutat, esővízgyűjtőt vagy csapadéktároló rendszert öntözéshez.
Kérjük, hogy a nyári hőség idején mindenki bánjon körültekintően az ivóvízzel. Már kisebb odafigyeléssel is sokat tehetünk azért, hogy a térség vízellátása biztonságosan működjön így elkerülhető legyen az időszakos vízhiány kialakulása.
Köszönjük a lakosság és a vállalkozások együttműködését és felelős hozzáállását.
Érd és Térsége Víziközmű Kft.